תרומות ומעשרות כיום תרומות ומעשׂרות כִּלְאֵי הכרם חדש וערלה
- - םוקמל םדא ןיב - םוקמל םדא ןיב - םוקמל םדא ןיב

הפרשת חלה

0.5 דק'

הפרשת חלה

האזן למושג:

המכין בצק מחמשת מיני דגן כדי לאפות לחם או עוגה, ויש בקמח כמות נפח של לפחות 2.160 ליטר (בקמח לבן כ-1.550 קילו), צריך להפריש מהבצק 'חלה'. בזמן שהיתה טהרה בישראל, הפרישו ל'חלה' כ- 4%-2% מהבצק לכהן. וכך על ידי התרומות מהפירות וה'חלה' מהבצק, היו ישראל מחזיקים את הכהנים, ששירתו אותם בעבודת המקדש, ושימשו כמורים ועובדים סוציאליים. כיום שבטלה הטהרה אסור לאוכלה, ולכן מפרישים לחלה רק כלשהו. 

סדר המצווה: לאחר שהקמח והמים התגבשו לבצק, מפרישים כלשהו בצק ל'חלה', ומברכים: "בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלוֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַפְרִישׁ חַלָּה". את הבצק שהפרישו ל'חלה' מניחים עטוף בפח או שורפים כדי שלא יטעו לאוכלו. כיוון שבכל מצוות הבית זכותן של הנשים קודמת, כאשר איש ואשה אופים יחד לחם או עוגות, זכותה של האשה לקיים את המצווה. נשים רבות מחבבות מצווה זו, מפני שהיא מגלה את הקדושה הטמונה בלחם שהוא מאכלו החשוב של האדם.

איסור שרצים ותולעים איסור שרצים ותולעים אכילת בשר המינים המותרים והאסורים שחיטה בשר כשר וחָלָק חֵלֶב גיד הַנָּשֶׁה איסור דם והכשרת הבשר מתנות לכהנים מבעלי חיים ביצים חָלָב איסור בשר בחלב שלא לאכול חלב אחר בשר ולהיפך הפרדת הבשר והחלב במטבח מאכלים מסוכנים ואזהרות בריאות האיסורים על מאכלי נוכרים פת נוכרי בישולי נוכרים חולה סיעודי חלב וגבינה של נוכרים האיסורים החמורים ביין גויים משקאות אלכוהוליים הרמת כוסית ומסיבה של נוכרים טבילת כלים אכילה אצל חבר יהודי הצורך בהכשר למסעדות ובתי מלון הצורך בהכשר למזון תעשייתי סוגי ההכשרים האיסור לסחור במאכלים אסורים