הצום בחודש תמוז תוקן על הבקעת חומת העיר ירושלים. כשלוש שנים נלחמו הרומאים סביב לחומות ירושלים ולא יכלו לה. לבסוף, בגלל שנאת חינם ומלחמת אחים נחלשו המגינים היהודים, והרומאים גברו, עד אשר ביום י"ז בתמוז הצליחו לבקוע את חומת העיר ולחדור פנימה. בהבקעת העיר הוכרע למעשה גורל המערכה לרעתנו. עוד שלושה שבועות נמשכו הקרבות בתוך ירושלים, ולבסוף בתשעה באב נכבש הר הבית, נשרף בית המקדש והחלה הגלות.
כיוון שקבעו צום על הבקעת העיר, זוכרים עוד ארבעה דברים רעים ש...
באתר ‘המסורת היהודית‘ תגלו את משמעותה העמוקה של ההלכה, כמשקפת אידיאלים וערכים א־לוהיים שנועדו להעניק משמעות ערכית לחיים, ולרומם אותם אל החזון הגדול של תיקון עולם.
בנוסף, תגלו את ההיסטוריה של עַם ישראל, על תקופותיה הגדולות ומשבריה הקשים, עם מלֹא משמעותה. וסיפור תולדות גילוי האמונה וחזון תיקון העולם, אותו אנחנו מציינים בשבתות ובחגים, בתפילות, ובימי הזיכרון והצומות, שמכוחו חזר עַם ישראל לארצו לאחר גלות ארוכה ומכוחו יתגשמו כל נבואות הגאולה. הצטרפו אלינו!
המסורת היהודית על מכלול מצוותיה, הליכותיה ושאיפתיה לתיקון עולם, בחיי היחיד, המשפחה, החברה והעם, במעגל החיים ובמעגל השנה, בימות החול, בשבתות ובמועדים.
רוצה לקרוא עוד?